Whippety w Polsce - STRONA GŁÓWNA

Whippety w Polsce

Witam na strone poswięconej chartom angielskim whippetom, a konkretnie ich historii w Polsce.

Można tu znaleźć rodowody psów urodzonych w Polsce, a także przywiezionych do Polski z zagranicy. Na bieżąco uzupełniane są wyniki wystaw, coursingów, wyścigów oraz innych dziedzin, w których whippety mają możliwość się wykazać.

Stawki zgłoszonych na wystawy psów wraz z wynikami z sezonu 2021 można znaleźć TUTAJ.

W dziale SPORT dostępne są stawki zgłoszonych psów i wyniki zawodów z ostatnich kilku lat. Jak na razie zamieściłam wyniki coursingów i wyścigów torowych.

Osoby zainteresowane szczeniętami zapraszam do działu MIOTY, gdzie znajduje się lista miotów whippetów urodzonych w 2022 roku w Polsce.

Istnieje też dział poświęcony MIOTOM PLANOWANYM, gdzie zamieszczam uzyskane od hodowców informacje o jeszcze nie narodzonych miotach.

Dział miotów to także chronologiczne zestawienie miotów urodzonych w latach wcześniejszych.
Na razie spis ten obejmuje lata 2002-2020 i 2021, ale stopniowo będzie poszerzany.

Ważną częścią tej strony są także różnorodne archiwalne informacje, bo znana nam historia whippeta w Polsce zaczęła się już w latach 60. XX wieku. Nieustająco poszukuję zarówno archiwalnych informacji, jak i zdjęć whippetów, gdyż sama zaczęłam przygodę z rasą dopiero w połowie lat 90. więc dużej ilości hodowców, właścicieli whippetów i samych psów nie miałam możliwości poznać osobiście.

Zapraszam wszystkich do współpracy przy tworzeniu tej strony a także do częstego jej odwiedzania, gdyż jest ona często aktualizowana. Bardzo chętnie zamieszczę zdjęcia Państwa psów, a także uzupełnię informacje dotyczące wyników ich wystaw, czy zawodów sportowych.

Jeżeli widzą Państwo na tej stronie jakieś błędy, będę wdzięczna za informacje.
Zapraszam do KONTAKTU.

Katarzyna Matusik

 
Copyright: Katarzyna Matusik